Turkish Airlines EuroLeague
Košarka 07.12.2017 | 22:11 > 22:22

EL: CSKA moćan u Bambergu, Španci nastavili crni niz

Košarkaši CSKA pobedili su Brose Basket u Bambergu sa 92:76 u meču 11. kola Evrolige, Makabi je u sjajnoj utakmici u Tel Avivu bio bolji od Valensije 94:91, dok je Baskonija savladala Unikahu sa 88:82.

Nando De Kolo, CSKA

U duelu u Nemačkoj neizvesno je bilo samo u prvom poluvremenu kada je Brose igrao izuzetno dobro, a "armejci" imali mnogo izgubljenih lopti.

Sredinom treće četvrtine gosti iz Moskve su uspeli da se odlepe koševima Nanda de Koloa i Vila Klajburna pa su do kraja tog perioda stigli do dvocifrene razlike koja se u četvrtoj četvrtini samo uvećavala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je De Kolo sa 20 poena, Klajburn je imao 15, uz 9 skokova, dok je kod Brosea najbolji bio Augustin Rubit sa 16, dok je Riki Hikman imao 13.

Makabi je u Tel Avivu u najvećem delu utakmice imao prednost, koja je maksimalno iznosila 9 poena razlike. Ipak, gosti iz Španije su sve vreme bili u igri, tako da je četiri i po minute pre kraja utakmice na semaforu pisalo 80:77.

Mini serijom od 8:2 uz dve trojke Dešona Tomasa Makabi je poveo sa 88:79 na nešto manje od dva minuta pre kraja duela. Opuštanje domaćina igrači Valensije su iskoristili, stigli na 94:91, a Erik Grin u poslednjim trenucima utakmice nije uspeo da pogodi trojku za produžetak.

U sedmom trijumfu Makabija ove sezone, trećem u poslednje četiri utakmice, Pjer Džekson je bio najefikasniji sa 21 poenom, Tomas je dodao 20, a Artsiom Parakuski 14. Kod gostiju koji su u seriji od sedam poraza u Evroligi Grin je upisao 24, Fernando San Emeterio 15, a Giljem Vives 11 poena.

Baskonija je već u prvoj četvrtini imala 15 poena viška u španskom obračunu protiv Unikahe (27:12), ali su gosti iz Malage uspeli da se konsoliduju i u trećem periodu potpuno preokrenu rezultat i povedu sa 49:45.

U poslednjem periodu odlični su bili Tornike Šengelija i Janis Tima i najviše zahvaljujući gruzijsko-letonskom tandemu Baskijci su zabeležili četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica.

Tima je meč završio sa 24 poena (5/9 za tri) i 3 asistencije, Šengelija je dodao 12, a Rodrigo Bobua 11 poena.

U petom uzastopnom neuspehu Unikahe Adam Vačinski je postigao 15 poena, Nemanja Nedović 13 (3/7 za dva, 2/4 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 8 asistencija i 5 izgubljenih lopti, dok je Dragan Milosavljević zabeležio 6 poena (3/5 za dva, 0/2 za tri), 2 skoka i asistenciju.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.