Getty Images/Alex Grimm
Košarka 07.12.2017 | 22:32 > 22:33

Monstruozni Šved, Himki dobio Armani

BC Khimki Moscow

Košarkaši Himkija savladali su Armani u Milanu sa 77:71, u duelu 11. kola Evrolige.

Aleksej Šved

Turkish Airlines EuroLeague

Ruski tim došao je do sedme pobede i deobe četvrtog mesta na tabeli, dok je Armani izgubio treću utakmicu u nizu i sada na začelju ima skor 3-8.

Domaći sastav sjajno je počeo i dobio je prvu deonicu sa 24:12, ali je u narednih 30 minuta bio u podređenom položaju.

Himki je dobio preostale tri četvrtine, blistao je fantastični Aleksej Šved, pa je Himki rutinski priveo meč kraju.

Ruski bek završio je sa 29 poena, 2 skoka, 4 asistencije i indeksom 35, a Zubkov je dodao 15 poena. U domaćem sastavu Džerels je ubacio 17, a Tiodor 14 poena.