Getty Image/ Pool

Košarka

08.12.2017 | 22.11 > 22:13

Printezis i tragičar i junak, Dončićev rekord karijere

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Real rezultatom 92:83 posle produžetka u okviru 11. kola Evrolige.

Giorgios Printezis

Getty Images/Panagiotis Moschandreou

Duel u dvorani „Mira i prijateljstva“ obležio je Jorgos Printezis, koji je u roku od nekoliko minuta od tragičara postao junak trijumfa.

Printezis je do poslednja dva minuta regularnog dela utakmice imao osam poena, potom je postigao još četiri, a na kraju promašio dva slobodna bacanja za pobedu. Prethodno je Džejsi Kerol doneo ‚kraljevskom klubu‘ izjednačenje.

U dodatnih pet minuta, grčki košarkaš je predvodio Olimpijakos do pobede sa još devet poena, ukupno 21. Janis Stelnijeks je dodao 15 poena, a Kostas Papanikolau 14, uz osam skokova.

Srpski košarkaš Nikola Milutinov za 24,5 minuta upisao je 12 poena, sedam skokova i tri blokade.

U redovima Madriđana, sjajan je bio Luka Dončić, koji je upisao rekord karijere od 33 poena, šest skokova i četiri asistencije za indeks korisnosti 36. Kerol je dodao 24 poena.

You Tube

Olimpijakos sada ima devet pobeda i dva poraza na drugom mestu tabele, a vodeći CSKA ima isti skor. Real je na osmoj poziciji sa 5/6.