Šarunas nadigrao Željka, Žalgiris slavio u Istanbulu!

Euroleague 14. dec 201720:42 > 20:51
Turkish Airlines EuroLeague

U jednom od najboljih mečeva Evrolige od početka sezone, Žalgiris je u gostima savladao Fenerbahče rezultatom 90:89.

Od početka do kraja viđena je neizvesna borba, Fener je na poluvremenu imao plus jedan, Žalgiris je u nastavku bio taj koji je čuvao prednost, da bi usledio dramatičan finiš.

Fener se vratio iz minusa i poveo sa pet razlike, usledila je serija trojki, a verovatno presudan momenat bila je nesportska greška Vonamejkera, nakon čega su se Litvanci vratili u vođstvo.

Slukas je propustio priliku da donese trijumf Feneru, a narednom napadu Milaknis pogodio trojku koja je presudila turskoj ekipi.

Žalgiris je tako naneo četvrti poraz šampionu Evrope, najbolji je bio Kevin Pengos sa 22 poena, Aksel Tupan je dodao 22, Vasa Micić je zabeležio šest poena i pet skokova.

Kod Fenera, 20 poena Jana Veselog, 19 Vonamejkera, Marko Guduruć je ubacio sedam, oporavljeni Kalinić nije ulazio u igru.