Gudurić vodio Fener do pobede, stotka CSKA u Milanu

Euroleague 11. jan 201822:15 > 22:20
Turkish Airlines EuroLeague

Aktuelni šampion Evrope Fenerbahče stigao je do 11. pobede u Evroligi, savladavši u gostima Valensiju 80:67.

Valensija je katastrofalno igrala u prvoj četvrtini i postigla prvi koš tek nakon sedam i po minuta igre.

Fener je pre toga vodio sa 15:0. Ovaj koš je probudio domaći tim, koji je ubrzo smanjio zaostatak i na poluvreme otišao samo sa minus šest.

U poslednjoj četvrtini, Fenerbahče ekspresno uspeva da se odlepi i napravi dvocifrenu prednost, tako da je turski tim rutinski priveo meč kraju..

U ključnim trenucima utakmice briljirao je Marko Gudurić, koji je na kraju postigao 15 poena, a zapažen učinak imali su i Kostas Slukas sa 11 poena i deset asistencija, Điđi Datome sa 14 i Džejson Tompson sa 13 poena..

Za Valensiju, Alberto Albalde postigao je 11 poena, Dubljević se zaustavio na šest. CSKA je ubedljivo savladao Armani u Milanu, bilo je 107:81.

Svi igrači Moskovljana koji su ulazili u igru upisali su se u strelce, a najviše je postigao Nando De Kolo – 24. Za domaće, 17 poena Tarčevskog, Vladimir Micov je ubacio devet.

Pratite rezultate i tabelu Evrolige na našem sajtu.