Getty Image/ Pool

Košarka

12.01.2018 | 22:11 > 22:14

Baskonija deklasirala Olimpijakos, 6 poena Milutinova

Košarkaši Baskonije savladali su na domaćem terenu ekipu Olimpijakosa ubedljivim rezultatom 86:54 u 17. kolu Evrolige.

Pedro Martinez

Turkish Airlines EuroLeague

Olimpijakos je tokom većeg dela prvog poluvremena bio u blagoj prednosti, ali je onda tim Pedra Martineza potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom i zaustavio napad Pirejaca.

Španski tim je do pobede predvodio Johanes Voigtman sa 19 poena, pet skokova i jednom asistencijom. Purije i Bobua ubacili su po 13, a Toko Šengelija devet poena.

U redovima Olimpijakosa istakao se Jorgos Printezis sa 13 poena i šest skokova.

Srpski košarkaš Nikola Milutinov je za 21 minut koliko je proveo na parketu, postigao šest poena, uz osam asistencija i dva skoka.

Olimpijakosu je to peti poraz u elitnom takmičenju i sada je treći na tabeli.

Baskonija je na devetom mestu sa skorom 8-9.