Oli iskalio bes na Makabiju, Musli bolji od Micića

Euroleague 16. jan 201821:57 > 22:28
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpijakosa ubedljivo su savladali Makabi iz Tel Aviva u Pireju rezultatom 94:64, u okviru 18. kola Evrolige.

Tim trijmfom Pirejci su se vratili na pobednički kolosek posle ubedljivog poraza od Baskonije u prošlom kolu.

Posle rezultatske klackalice u prvih 10 minuta, Olimpijakos je serijom 8:0 otišao na 24:16, posle čega domaći nisu ispustili prednost nijednog trenutka.

Prednost domaćih je rasla iz minuta u minut, a pitanje pobednika rešeno je u trećem kvartalu kad je Olimpijakos otišao na plus 20 (66:46). U istom ritmu ekipa iz Pireja nastavila je i u poslednjem kvartalu i otišla do izuzetno ubedljivih 30 razlike.

Četiri igrača su bila dvocifrena u redovima Olimpijakosa – Spanulis je ubacio 13, po 12 su dali Meklin i Milutinov koji je imao i 7 skokova, dok je 11 dao Papapetru. Kod Makabija, 13 poena ubacio je Pjer Džekson, a 10 je imao Aleks Tajus.

Olimpijakos je drugi na tabeli sa 13 pobeda i osam poraza, dok je Makabi osmi sa 9-9.

Košarkaši Brose Basketsa zabeležili su važnu pobedu kod kuće, posle pet poraza u nizu, protiv Žalgirisa 93:86, a jedan od najzaslužnijih za trijumf ekipe Andree Trinkijera bio je srpski centar Dejan Musli.

On je meč završio sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije. Najefikasniji u redovima domaćih bio je Rabit sa 22 poena i sedam skokova, a 15 je ubacio Danijel Heket.

Kod gostiju iz Kaunasa, Vajt je bio najefikasniji sa 23 poena, uz osam skokova, 18 je dodao Milaknis (6/8 za tri), a srpski plej Vasilije Micić 12, uz četiri skoka.

Posle te pobede, Bamberg ima skor 7-11 i nalazi se na deobi 11. pozicije sa Zvezdom, dok je Žalgiris šesti sa 11-6.

Valensija je u španskom okršaju dobila Barselonu kod kuće 81:76, nanevši joj drugi uzastopni poraz, a najbolji u pobedničkom timu bio je Bojan Dubljvić sa 19 poena i sedam skokova. Rafa Martines je imao 13, a Dornekamp 12. Kod Barse, Oriola je bio najefikasniji sa 15 poena, po 14 su ubacili su Navaro i Ertel (uz 10 asistencija), a 11 je dodao Sanders.

Posle ove pobede Valensija se izjednačila sa Kataloncima na deobi 13. pozicije sa po šest pobeda i 12 poraza.