Fenerbahče željan košarke, stradao Armani

Euroleague 22. feb 201820:30 > 20:41
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu Armanija u 23. kolu Evrolige rezultatom 89:70. Feneru je ovo 16. pobeda u Evroligi i i dalje zaostaje dva trijumfa za vodećim CSKA.

U prvoj četvrtini su napadi obe ekipe bili veoma raspoloženi, a Fenerbahče zateže sa odbranom tek u drugoj četvrtini. Tada su naterali igrače Armanija da troše cele napade, a naterali su ih i na veliki broj teških šuteva za tri u poslednjim momentima poseda. Tada je Fener serijom 17:2 uspeo da dođe do maksimalnih plus 20.

Armani je dobru reakciju imao na startu treće četvrtine kada je igrao odličnu odbranu, ostavio je Fener tri minuta bez koša pa je italijanski evroligaš serijom 11:0 stigao do minus devet.

Evropski šampion je međutim posle jednog tajm auta opet zaigrao ozbiljnije pa su vrlo lako opet poveli sa velikom razlikom koju do kraja nisu ispuštali. Fener je generalno u celom meču bio veoma raspoložen i videlo se da su izabranici Željka Obradovića odmorni ali i željni utakmica jer su poslednju igrali još prošle srede u Kupu protiv Efesa.

Džejson Tompson je bio najefikasniji kod pobedničke ekipe sa 15 poena (7/8 iz igre), Kostas Slukas je dodao 13 uz šest asistencija. Jan Veseli, koji je imao atraktivna zakucavanja, je ubacio osam poena baš kao i Marko Gudurić i Nikola Kalinić.

U Armaniju je Vladimir Micov imao 19 poena, a Mindaugas Kuzminskas je dodao 11.