Anemična Zvezda na minus 24 u Nemačkoj

Euroleague 23. feb 201820:09 > 22:41
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi u Bambergu od Brose basketsa 86:62, u okviru 23, kola Evrolige.

Posle ovog meča, crveno-beli imaju devet pobeda i 14 poraza i nalaze se na 11. poziciji na tabeli, zajedno sa Bambergom, koji ima identičan skor.

Zvezda je dobro otvorila meč, serijom 7:0, ali se Brose brzo vratio i uspostavio kontrolu. Alimpijevićeva ekipa je parirala do sredine druge deonice, kad je usledio potpuni pad i ofanzivno i defanzivno. Domaći su serijom 10:1 otišli na poluvreme sa dvocifrenih 46:36 i to je bio početak kraja beogradskog kluba.

Nemci su i u trećoj deonici nastavili u istom ritmu, a posle nove serije 10:0 otišli na velikih plus 20, kad je pitanje pobednika praktično bilo rešeno. Sredinom poslednje četvrtine, Zvezdi je pretila potpuna katastrofa, pošto je Brose otišao na 80:52, ali je do kraja meča ritam utakmice u opao, pa su crveno-beli uspeli koliko-toliko da ublaže poraz.

Bamberg je sjajno šutirao na ovom meču 14/23 za tri, imao 20 asistencija i 41 skokova. Na drugoj strani, Zvezda za tri imala 6/26 i ukupno devet asistencija.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dorel Rajt sa 21 poenom (5/7 za tri), pratio ga je odlični Dejan Musli sa dabl-dabl učinkom (13 poena i 13 skokova), 12 je dodao Štajger, a 10 Rubit.

Kod crveno-belih, Lesor je imao 12 poena i šest skokova, a po 11 su dodali Ročesti i Lazić. Džejms Feldin je u potpunosti podbacio sa samo 4 poena (1/9 iz igre, 0/5 za tri), dok je Bjelica ubacio tri poena.

U narednom kolu, srpski i regionalni šampion dočekuje Unikahu, dok Brose igra protiv Valensije.

Duel iz Bamberga uživo pratite uz Sport Klub.

Za Zvezdu meč počinju Ročesti, Lazić,Davidovac, Bjelica i Lesor, dok za Bamberg startuju Zizis, Hikman, Rajt, Rubit i Radošević.

Sjajno su crveno-beli počeli meč i preko Lesora i Bjelice došli do vođstva 7:0. Na drugoj strani, uzvratili su Rajt trojkom i Radošević. Posle trojke Zizisa bilo je 1:1, na četiri minuta do kraja, ali je Lazić dugom dvojkom vratio prednost beogradskom timu.

Brose do prvog vođstva na meču dolazi na tri minuta do kraja, trojkom Heketa 14:13, međutim, već u narednom napadu Enis vraća istom merom i najavljuje još jednu dobru partiju.

Kanadski plej je trojkom zatvorio četvrtinu i doneo Zvezdi prednost 23:21, uprkos tome što su domaći u prvih 10 minuta šutirali za tri 5/7.

U istom ritmu domaći tim je nastavio i u drugoj deonici i ubrzo došao do prvog značajnijeg vođstva. Posle serije 8:2 bilo je 32:25 za Brose. U tim trenucima sjajan je bio Heket sa sedam poena, dok je na drugoj strani u problem sa ličnim greškama ušao Ognjen Dobrić, koji je u kratkom intervalu došao do tri lične.

Međutim, Zvezda se ubrzo vraća u meč serijom 5:0, a najzaslužniji za to bili su Davidovac i Lazić, koji je trojkom smanjio na 36:35, na pet minuta do kraja deonice.

Od tog trenutka, crveno-beli su u potpunosti stali, pa su do poluvremena uspeli da poentiraju samo preko Lesora, koji je ubacio jedno slobodno bacanje. Na drugoj strani, Brose je kvalitetnijom igrom u napadu otišao na prvu dvocifrenu prednost – 46:36.

Najbolji kod domaćih na poluvremenu bio je Dorel Rajt sa 11 poena, dok su po sedam dodali Musli i Heket. U redovima Beograđana, Lazić je imao devet, Lesor sedam, a Enis šest.

Zvezda nije uspevala da pronađe ritam u napadu ni u trećoj deonici, pa je za sedam minuta ubacila samo šest poena. Domaći su to iskoristili, igrali strpljivo i posle pet poena u nizu Hikmena otišli na maksimalnih 60:42, na tri i po minuta do kraja.

U finišu je Brose dodao gas i otišao na izuzetno velikih 69:45. Crveno-beli su za ovih 10 minuta ubacili samo devet poena, pa i ne čudi toliko prednost domaćih.

Alimpijevićeva ekipa ne uspeva da pronađe ritam ni u poslednjoj deonici, naprotiv, Brose je i u tom periodu znatno bolji, pa posle poena Štajgera odlazi na 80:52, na četiri minuta do kraja. Tada je pitanje pobednika i definitivno bilo rešeno.