Sferopulos: Poslednja šansa, mnogo povređenih

Euroleague 25. apr 20184:18 > 4:20
Turkish Airlines EuroLeague

Posle poraza od Žalgirisa u trećem meču četvrtfinalne serije plej ofa Evrolige trener Olimpijakosa Janis Sferopulos kaže da njegova ekipa mora da se koncentriše i ispravi greške.

Olimpijakos je na pragu ispadanja iz plej ofa Evrolige. Posle teškog poraza od Žalgirisa 80:60, litvanski tim vodi 2:1 i još jedan trijumf mu treba za istorijski plasman na fajnal for u Beogradu.

Čestitke Žalgirisu, zaslužili su pobedu. Dobro smo počeli meč, ali su naši protivnici imali dosta ofanzivnih skokova i to nije bilo dobro. U drugom poluvremenu smo igrali loše u napadu i dali smo protivniku dvocifrenu prednost na poluvremenu. U nastavku smo imali dobar period jer smo se vratili na sedam poena krajem treće četvrtine ali je tada Jankunas dao mnogo koševa što je odlučilo utakmicu“ kaže trener Olimpijakosa Janis Sferopulos koji je pričao i o četvrtoj utakmici u ovoj seriji koja je na programu u četvrtak.

Žalgiris hoće još jednu pobedu kako bi išli na završni turnir, a nama je to poslednja šansa. Treba da se koncentrišemo i da promenimo loše stvari. Imamo problema sa povredama, Printezis, Milutinov, Strelnijeks, Papanikolau, svi imaju probleme ali svi žele da pomognu koliko mogu“ kaže trener još uvek aktuelnog evropskog vicešampiona.