Pešić posle -20 u Moskvi: Nije katastrofa

Euroleague 12. okt 20181:04 > 1:17
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Košarkaši Barselone izgubili su veoma ubedljivo meč prvog kola Evrolige od CSKA u Moskvi (95:75), ali je trener Katalonaca Svetislav Pešić istakao da situacija nije tako crna koliko rezultat pokazuje.

Armejci su predvođeni Nandom de Koloom i Korijem Higinsom demolirali Barselonu, koja će priliku za iskupljenje tražiti u drugom kolu protiv Gran Kanarije.

Trener Barse Svetislav Pešić je objasnio razloge poraza, ali je dodao da nije doživljen debakl.

„Čestitam CSKA, naročito na prvih 20 minuta, kada su igrali sjajno. Definitivno smo igrali koliko nam je protivnik dozvolio. Pomalo smo bili iznenađeni agresivnom i čvrstom odbranom koju je igrao CSKA, naročito na niskom postu. Bili smo jedan korak iza, a falila nam je i organizacija u tranziciji. Do sada u predsezoni i španskoj ligi nismo imali takvih problema. CSKA je bio prebrz za nas. Popravili smo igru u drugom poluvremenu, naročito u trećoj četvrtini, kada smo donosili dobre odluke o napadu. Ne mogu da kažem da smo imali šansu da večeras dobijemo meč, ali smo mogli da ga završimo sa manjom razlikom. Ne mogu da kažem da je bila katastrofa, posebno posle prvog poluvremena. Ne treba da budemo previše negativni zbog ishoda meča“, rekao je trener Barselone Svetislav Kari Pešić