Fener bolji od Žalgirisa u reprizi polufinala

Euroleague 19. okt 201822:02 > 22:05
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea stigli su do treće pobede u Evroligi, a u Kaunasu je savladan Žalgiris sa 82:75.

Domaći tim, nošen podrškom navijača, bolje je otvorio meč.

Bili su agresivniji u odbrani, pa su došli do 13 poena prednosti. Fener je pokušao da se oporavi krajem druge četvrtine, ali je ipak Žalgiris otišao na poluvreme sa +8.

U drugom delu igre, turski šampion zaigrao je mnogo agresivnije u odbrani i pametnije u napadu. Pogodili su čak sedam trojki, dok je Žalgiris gubio mnogo lopti u napadu.

U pobedničkoj ekipi, Kotas Slukas imao je 20 poena i pet asistencija, dok su Luiđi Datome i Jan Veseli dodali 11, odnosno deset poena.

Marko Gudurić je imao učinak od osam poena i dva skoka, dok je Nikola Kalinić za 25 minuta na terenu ubacio dva poena uz dve asistencije.