Beron za SK: Moramo 40 minuta da budemo dobri

Euroleague 30. okt 201814:41 > 14:42
Crvena zvezda mt:s

Košarkaš Crvene zvezde Bili Beron rekao je da pred utakmicu sa Galatasarajem da njegov tim čeka susret sa izuzetno opasnim protivnikom.

‚Crveno-beli‘ su posle tri trijumfa na startu Evrokupa prošle nedelje doživeli iznenađujući poraz na gostovanju Breši. S druge strane, Galatasaraj trenutno ima polovičan učinak – po dve pobede i poraza.

Oni su veoma mlad i talentovan tim, mislim da su veoma opasan protivnik, nama je sada neophodna pobeda nakon poraza prošle nedelje, koji nam je veoma teško pao, sada želimo bolju igru i trijumf pred svojim navijačima“, rekao je Beron za Sport Klub.

Beron je naglasio da saigrači i on moraju izuzetno ozbiljno da shvate koliku pretnju Galatasaraj može da predstavlja.

Oni su veoma zanimljiv tim, zanimljiva mešavina iskustva i talenta, čini mi se da su fizički veoma jaki, takođe, imaju i nekoliko veoma kvalitetnih turskih igrača, dobri su u odbrani, opasni su u napadu, znaju uvek šta hoće i zato su veoma opasni. Imaju neke momke koji mogu da postignu 25-30 poena na svakom meču i moramo da ih shvatimo maksimalno ozbiljno“, naglasio je Beron.

Na pitanje šta misli da treba promeniti u odnosu na prethodni meč u Breši na kojem se videlo da nema lakih protivnika u Evrokupu?

Mislim da je ono na šta treba najviše da obratimo pažnju to da nemamo padove u igri, jednostavno, u tako kvalitetnom takmičenju ne smemo da imamo padove kao što nam se desilo u Breši, utakmica traje 40 minuta i morate biti dobri svih 40 minuta, samo tako se dolazi do pobede protiv teških protivnika“.

Susret između Crvene zvezde i Galatasaraja na programu je od 19 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1, na kojem program počinje sat vremena ranije.