Micić i Simon ugasili nade Gran Kanarije

Euroleague 9. nov 20180:01 > 0:15
Euroleague

Gran Kanarija je pretrpela četvrti uzastopni poraz u Evroligi, ukupno peti, pošto je na svom terenu poražena od Anadolu Efesa 94:90.

Španski predstavnik je dobio prve tri četvrtine, doduše sve minimalnim rezultatom, vodili u četvrtoj i sa 10 poena razlike (87:77) četiri i po minuta pre kraja, ali su gosti od tada napravili seriju 17-3 i na kraju došli do pobede. Igrači odluke bili su Krunoslav Simon, koji je posebno u završnici briljirao i sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, uz četiri asistencije, ali i Vasilije Micić sa 17 poena (5/10 iz igre) uz četiri asistencije i dve ukradene lopte, kao i Brajan Danston sa dabl dabl učinkom od 12 poena i 11 skokova. Na drugoj strani Di Džej Strouberi je bio najraspoloženiji sa 19 poena, sedam asistencija i pet skokova, ali nije imao adekvatnu pratnju.

Efes je na deobi četvrtog mesta sa Armanijem pošto oba tima imaju skor 4-2, dok je Gran Kanarija u grupi timova sa po pobedom i pet poraza, u kojoj su još Makabi i Darušafaka. U narednom kolu Efes narednog petka dočekuje Panatinaikos, dok Gran Kanarija istog dana dočekuje Makabi.