EL: Fener u samom finišu do pete pobede

Euroleague 9. nov 201822:46 > 22:49
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su u neizvesnom meču šestog kola Evrolige Baskoniju na gostovanju rezultatom 74:72 i tako stigli do petog trijumfa u sezoni.

U uzbudljivom susretu tokom većeg dela meča prednost je imao domaći baskijski tim, ali su u samom finišu nakon nekih nesmotrenih reakcija domaćina u napadu do pobede stigli igrači istanbulskog tima.

Veliku priliku za Baskoniju pri rezultatu 71:70 za Fener propustili su Tornike Šengelija i Iliman Diop, koji su ishitreno šutirali.

Najbolji u redovima pobednika bili su Luiđi Datome sa 16 i Žofri Lovernj sa 15 poena. U domaćoj ekipi najefikasniji bili su Diop sa 17 poena (11/13 slobodna bacanja) i 6 skokova i Šengelija sa 15 poena.

U turskom timu igrali su i srpski reprezentativci – Nikola Kalinić je postigao 9 poena (2/6 iz igre, 4/4 penali) i imao 4 skoka za 28 minuta, a Marko Gudurić je za 18 minuta postigao tek 1 poen (0/2 iz igre) i imao 2 skoka.

Posle pobede Fenerbahče ima skor 5:1 na trećem mestu tabele, a Baskonija ima problema na startu sezone i imaju samo dve pobede u prvih šest kola.

Ranije u petak u Evroligi Barselona je bila bolja od Himkija, Žalgiris je pobedio Budućnost, a PAO je slavio u atinskom derbiju.