EL: Himki bez Šveda namučio Real

Euroleague 15. nov 201822:59 > 23:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida pobedom protiv Himkija 79:74 zadržali su maksimalan učinak i posle 7. kola Evrolige.

Kraljevski klub je u većem delu utakmice bio bolji rival, ali su gosti iz Moskovske Regije koristili svaki trenutak da zaprete i meč učine neizvesnim.

Tim iz prestonice Španije je sredinom druge četrvtine imao maksimalnih 13 poena prednosti (34:21), ali se Himki vratio i serijom 8:1 u finišu treće četvrtine je poveo sa 55:54.

Međutim, Madriđani su u odlučujućih 10 minuta bili mnogo bolji i od rezultata 60:60 serijom 14:4 obezbedili su nedostićnu prednost – 74:64.

Džejsi Kerol je sa 15 poena bio najefikasniji u Realu, Fabijen Kozer 13, a Fakundo Kampaco 10. U šestom porazu u sezoni u ruskom timu nije bilo Alekseja Šveda, a u njegovom odsustvu istakli su se Toni Kroker i Entoni Gil sa po 16 poena, odnosno Malkolm Tomas sa 13 i Džordan Miki sa 12.

Stefan Marković je dobio šansu i za 28 minuta postigao je 2 poena (1/2 za dva, 0/3 za tri), uz po 3 skoka i asistencije.