Stotka Fenera zadržala Darušafaku na dnu

Euroleague 20. nov 201820:56 > 21:06
Euroleague Basketball

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Darušafaku rezultatom 100:79 u 8. kolu Evrolige.

Ekipa srpskog stručnjaka Željka Obradovića je tokom čitavog meča bila u vođstvu, ali je Draušafaka donekle uspevala da se drži u utakmici preko ofanzivnog skoka.

U drugom poluvremenu je Fener uspeo da kontroliše defanzivni skok, dok su u poslednjoj četvrtini trojkama prelomili utakmicu.

Najefikasniji u timu Fenera bio je Melih Mahmutgolu sa 16 poena, Bodi Dikson je ubacio 15, Žofri Lovernj je imao 13, koliko i Jan Veseli i Marko Gudurić. Nikola Kalinić je meč završio sa sedam poena.

Majkl Erik je kod Darušafake ubacio 17 poena, a Rej Mekalum pola koša manje. Fenerbahče ima sedam pobeda i jedan poraz i u narednom kolu gostuje Makabiju, dok Darušafaka dočekuje Andolu Efes u istanbulskom derbiju.