Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

06.12.2018 | 18:58 > 20:08

"Morača" postaje neosvojiva, pala i Barsa!

Košarkaši podgoričke Budućnosti došli su do trećeg trijumfa u Evroligi, a savladali su špansku Barselonu rezultatom 67:64 u preokretu koji je režirao Nemanja Gordić.

KK Budućnost Voli

Bio je to drugi poraz zaredom katalonskog tima, a treća pobeda regionalnog prvaka u tekućoj sezoni Evrolige.

Nakon početnog dela igre koji je obilovao promašajima, naročito van linije tri poena, odluka je pala u finišu meča. Delovalo je da će Barselona lako prelomiti meč u svoju korist, ali tada je nastupio Nemanja Gordić i serijom 8:0 preokrenuo meč.

U finišu je Budućnost nakon dobre igre upravo Gordića i Erla Klarka bila vema blizu pobede i imala prednost od pet poena u poslednjem minutu, ali je nakon greške Gordića i tri slobodna bacanja koja je pogodio Kris Singlton morala da strepi do poslednje sekunde.

Šut za tri poena za produžetak promašio je Adam Hanga.

Najefikasniji u redovima osvajača ABA lige bili su spomenuti Gordić i Klark sa po 12 poena, a Danilo Nikolić ubacio je 11. U Barsi je Ante Tomić imao 10, a Hanga 12 poena.

Bio je to treći uzastopni trijumf Budućnosti na domaćem terenu, a drugi uzastopni poraz Barselone, od koje je u prošlom kolu bio bolji Fenerbahče.

Nakon pobede Budućnost je i dalje pretposlednja sa tri pobede iz 11 mečeva, a Barselona ima skor 6-5. U narednom kolu Budućnost gostuje na Kanarskim ostrvima, dok Barselona ide u Madrid Realu,

Pogledajte REZULTATE i TABELU Evrolige.

Tok meča mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba:

Budućnost meč počinje u petorci Gordić, Džekson, Suad Šehović, Erl Klark i Omić.

Prve poene na meču postigli su centri - Ante Tomić za španski tim, a Alen Omić za crnogorski.

Nakon prvih 8 minuta u prvom kvartalu Barselona ima prednost 12:10, a najefikasniji je hrvatski centar Ante Tomić sa 4 poena, koliko su i u budućnosti ubacili Omić i Erl Klark.

Na početku drugog kvartala, nakon trojke Danila Nikolića, Budućnost je povela rezultatom 17:15, a košem Adama Hange Katalonci su izjednačili.

Budućnost ima problema sa ličnim greškama, zbog tri faula parket je morao da napusti Nemanja Gordić.

Prve minute u Evroligi u ovoj sezoni dobio je i Sead Šehović, a nakon njegovog pogotka za dva poena, Budućnost je imala pet poena prednosti.

Do poluvremena Barselona je uspela da dođe do prednosti i ode na odmor uz rezultat 33:31.

Najefikasniji u crnogorskoj ekipi je Danilo Nikolić sa 10 poena, a u Barseloni 8 poena ubacio je Adam Hanga, a 7 Tomas Ertel.

Na startu drugog poluvremena nastavljaju se šuterske nevolje za oba tima, koje najbolje ilustruje podatak o uspešnosti prilikom šuta za tri poena - Budućnost je pogodila 4 od 17 šuteva, a Barselona 3 od 17.

Pred poslednju deonicu timovi su izjednačeni sa po 46 poena.

U poslednjoj četvrtini nakon sjajne serije Nemanje Gordića Budućnost je povela sa tri poena prednosti na nešto više od dva minuta do kraja meča.

Nakon poena Edvina Džeksona Budućnost vodi 64:59!

U veoma uzbudljivom finišu mogli smo da vidimo različite akcije na oba kraja parketa - Gordić je igrao odlično, ali je pri vođstvu svog tima od četiri poena napravio faul na šutu za tri poena i dao priliku gostima da se vrate u meč. Sva tri puta precizan je bio Kris Singlton.

Pre toga je fantastičnu blokadu imao Erl Klark, koji je generalno odigrao veoma dobro protiv Barselone.

Sa druge strane, dva bacanja pogodio je Edvin Džekson, a za tri poena neprecizan je bio Adam Hanga.