Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

06.12.2018 | 21:13 > 21:14

Furiozna završnica Žalgirisa, Makabi slavio posle -16

Košarkaši Žalgirisa savladali su Olimpijakos rezultatom 83:75 u okviru 11. kola Evrolige i tako posle pet poraza na domaćem terenu upisali i drugu pobedu.

Šarunas Jasikevičijus

Turkish Airlines EuroLeague

Posle pet uzastopnih poraza na domaćem parketu, ekipa Žalgirisa je došla do druge pobede u nizu, i to protiv još jedne ekipe koja se nalazi među prvih osam u Evroligi.

Olimpijakos je bolje otvorio meč zahvaljujući 14 poena, od toga četiri trojke, Jorgosa Printezisa i tako došao do plus 10 posle prve četvrtine. Domaći košarkaši i u tim trenucima su držali visok procenat uspešnosti šuta za dva poena i nisu forsirali trojke.

I pored bolje igre Žalgirisa u drugom periodu, gosti odlaze na odmor sa osam poena prednosti, međutim, u nastavku utakmice zahvaljujući strpljivom igrom i prvenstveno motivisanom Marijusu Grigonisu domaći dolaze do poena prednosti na kraju treće četvrtine. To je bio samo uvod za furioznu završnicu meča u kojoj je tim iz Kaunasa došao do ubedljive prednosti.

Pored Grigonosa, koji je utakmicu završio sa 19 poena, još četvorica igrača su imala dvocifreni učinak. Nejt Volters je upisao 14 poena, sedam skokova i šest asistencija, Aron Vajt je dodao 13 poena, dok su po 12 imali Brendon Dejvis i Antanas Kavalijauskas.

Uz Printezisa, koji je utakmicu završio sa 18 poena, na drugoj strani, jedini koji je postizao poene u nastavku Zek Ledej, koji je imao 15 poena.

Olimpijakos sada ima šest pobeda i pet poraza, dok Žalgiris ima obrnut skor.

U istom terminu, Makabi je sa 73:71 savladao Darušafaku, uprkos tome što je u jednom trenutku imao i 16 poena zaostatka. Iako se u trećem periodu činilo da će domaći tim lako trijumfovati, gosti iz Tel Aviva su se vratili i upisali treći trijumf.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džon Dibartolomeo sa 13 poena, dok je Džoni O‘Brajant imao poen manje.

Na drugoj strani, Majkl Erik je upisao 20 poena i šest skokova, dok je Toni Daglas upisao 14 poena i šest asistencija.

Za Makabi je to bio treći trijumf ove sezone, dok je Darušafaka ostala na začelju sa skorom 1/10.