Pitino debitovao pobedom: Panatinaikos bolji od CSKA

Euroleague 28. dec 201822:17 > 22:19
Turkish Airlines EuroLeague

Panatinaikos je pod vođstvom novog trenera Rika Pitina sigurnom igrom savladao CSKA rezultatom 96:84.

Gosti su bolje počeli meč, pošto su imali odličan šut za tri poena, pa su vodili sve do petog minuta druge četvrtine, međutim, tada je domaćin zaigrao bolje u odbrani.

Izgubljene lopte su uvukle nervozu u redove CSKA, a PAO je konačno našao dobar protok lopte u napadu, što je rezultiralo vođstvom od plus 11 na poluvremenu. U nastavku, Armejci nisu uspeli da se nose sa odbranom domaćih, i samo su jednom prišli na -2.

Najbolji u redovima zelenih bio je Nik Kalates sa 14 poena i 10 asistencija, na drugoj strani Vil Klajburn je imao 24.

CSKA je porazom ostao na trećem mestu tabele, dok je PAO ponovo u borbi za plej-of.