Kraljevska četvrta četvrtina šampiona Evrope

Euroleague 8. jan 201923:40 > 23:54
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida zabeležili su pobedu u 17. kolu Evrolige u gostima protiv Gran Kanarije 75:67, posle fenomenalne partije u poslednjih 10 minuta.

Real je odlično krenuo, poveo 5:0, ali se domaćin brzo prenuo i počeo da igra znatno bolje. Osim u još par navrata, Gran Kanarija nije ispuštala vođstvo. Šta više, dizala ga je do poluvremena, koje je završila vođstvom 34:27. Ključ je bila odlična odbrana u drugoj četvrtini, u kojoj je primila samo 11 poena. U trećoj deonici domaćin dolazi i do dvocifrene prednosti, ali od finišta iste kreće buđenje kraljevskog kluba. Poslednjih 10 minuta proteklo je u dominaciji gostiju. Sjajna odbrana, svega 11 primljenih poena donela je preokret, a potom i sigurnu završnicu lišenu neizvesnosti i pobedu Madriđana.

Kod pobednika Serhio Ljulj je bio najefikasniji sa 16 poena uz četiri asistencije. U Gran Kanariji Albert Oliver i Eulis Baes postigli su po 12 poena. Real je ostao drugi sa skorom 14-3 i u narednom kolu u četvrtak dočekuje Olimpijakos u velikom derbiju. Gran Kanarija je 13. sa 6-11 i dan kasnije u novom španskom derbiju gostuje Baskoniji.