euroleague.net

Košarka

11.01.2019 | 18.42 > 18:48

Budućnost konačno dobila Darušafaku

Košarkaši Budućnosti pobedili su u 18. kolu Evrolige u derbiju začelja osvajača Evrokupa tursku Darušafaku 75:74.

KK Budućnost

Posle velike drame, posle šest uzastopnih poraza od turskog predstavnika, Budućnost je u završnici za infarkt pobedila Darušafaku 75:74. Junak meča je Noris Kol, koji je četiri sekunde pre kraja pogodio koš za pobedu. Prethodno je Kartal Ozmizrak pogodio oba slobodna bacanja 11 sekundi pre kraja i doveo goste u vođstvo, čime je natovario ogroman pritisak domaćinima.

Budućnost je mogla mnogo ranije da reši meč, imala je i +8 u poslednjoj četvrtini, ali gosti su se vratili u igru i najavili da bi i sedmi put uzastopno mogli da unesreće Podgoričane. Međutim, Noris Kol je bio priseban i pogodio za četvrti trijumf u takmičenju.

Pored toga što je pogodio odlučujući koš Kol je bio i jedan od najboljih sa 17 poena uz šut za tri poena 4/6. Efikasniji od njega bio je samo Edvin Džekson sa 18. Na drugoj strani Toni Daglas je postigao 14 poena. Budućnost je 15. sa skorom 4-14, dok Darušafaka ostaje na dve pobede. Budućnost u narednom kolu dočekuje madridski Real za nedelju dana

Tok meča

Domaćin je odlično krenuo i poveo 6:0. Međutim, Darušafaka se brzo probudila i preokrenula na 12:9. Do kraja prve četvrtine bilo je dosta promena vođstva, ali ne i dramatične razlike. Na kraju je Budućnost imala 16:14 posle prvih 10 minuta. Tako se igralo sve do poslednja dva minuta, kada je Darušafaka serijom 8-0 došla do maksimalnih 42:36, koliko je bilo na poluvremenu.

U drugom delu potpuno druga slika. Podgoričani su znatno stegli odbranu, a u napadu su proigrali, pre svih Edvin Džekson. Taj deo igre domaćin je dobio 22:11 i preokrenuo rezultat pa je u poslednjih 10 minuta ušao sa lepih 58:53. Budućnost je u poslednjoj četvrtini vodila i sa osam razlike, ali Darušafaka je uspela da preokrene i pogocima Kartala Ozmizraka sa slobodnih bacanja došli do vođstva 73:72. Međutim, Noris Kol je četiri sekunde pre kraja postigao koš za pobedu i veliku radost.