Makabi pokorio Moskvu posle 15 godina

Euroleague 11. jan 201919:54 > 20:09
Getty Image

Veliko iznenađenje u 18. kolu Evrolige dogodilo se u Moskvi. Makabi je savladao CSKA 93:76 i na taj način prekinuo neugodnu tradiciju poraza u glavnom gradu Rusije.

Ponos Izraela nije slavio protiv Armejaca često ni u najboljim danima, a u Moskvi poslednji put 2004. Inače, ovo je prvi trijumf Makabija u međusobnim duelima još od 2014. kada su bili poslednji put šampioni Evrope. Nije delovalo da će i u ovom meču biti drugačije nego što je bilo u prethodnih 10 duela. Poveo je CSKA 16:4, ali ta prednost je počela da se topi već do kraja četvrtine, koju su Armejci dobili samo sa dva poena 24:22. Međutim, već od tada je bilo jasno da su gosti u velikom naletu i to je rezultiralo potpunim preokretom i vođstvom od +5 na poluvremenu 46:41.

Treća četvrtina je bila status kvo, rezultatski nije bilo prevelikih promena, ali u poslednjih 10 minuta Makabi je stisnuo gas i stekao dvocifrenu razliku, koju do kraja nije puštao. Naprotiv, samo ju je dizao i na kraju došao do velikog trijumfa.

Kod pobednika Jovel Zusman je bio najefikasniji sa 15 poena uz šest skokova, Džoni O’Brajant je postigao 14, a Aleks Tajus 12. Na drugoj strani Nando de Kolo i Vil Klajburn bili su najefikasniji sa po 16 poena. CSKA je ostao treći na tabeli sa skorom 13-5 i u narednom kolu u četvrtak dočekuju Bajern. Makabi je 11. sa skorom 7-11 i u narednom kolu istog dana dočekuje Barselonu.