euroleague.net

Košarka

11.01.2019 | 22.27 > 22:40

Micov 0/7 za tri, Bajern do pobede vredne četvrtfinala

U jednom od derbija 18. kola Evrolige, direktnom obračunu za mesta koja vode u četvrtfinale Bajern je u Minhenu savladao Armani 93:87 i na taj način sačuvao lepu šansu da se na kraju nađe među osam najboljih ekipa.

Vladimir Micov

Turkish Airlines EuroLeague

Gosti su bolje krenuli, poveli i 16:10, ali Bajern je uspeo da preokrene ritam meča i na kraju dođe do važne pobede. Ključ je bila odlična odbrana ekipe Dejana Radonjića na glavnom igraču Vladimiru Micovu, koji je postigao svega sedam poena, mada je i sam kumovao takvom učinku, s obzirom da je imao šut za tri poena 0/7. Kod Bavaraca sjajno su odigrali Maodo Lo i Nihad Đedović koji su postigli po 18 poena, dok su po 14 zabeležili Stefan Jović i Peteri Koponen. Kod Armanija Majk Džejms je bio najefikasniji sa 29 poena, dok je Arturas Gudaitis zabeležio 18. Bajern je trenutno sedmi sa skorom 9-9, dok je Armani pao van mesta koja vode u četvrtfinale, na deveto mesto sa pobedom manje. Ono što je loše za njih je što im je ovo drugi poraz od Bajerna, tako da imaju lošiji međusobni skor.

U španskom derbiju Baskonija je ubedljivo savladala Gran Kanariju 83:66. Gosti su se odlično držali prvo poluvreme, ali u drugom su postigli svega 24 poena i više naprosto nisu mogli od ubedljivog poraza. Baskonija je 10. sa 8-10, dok je Gran Kanarija 14. sa 6-12.