Mekolum napušta Dačku – više minuta za turske igrače

Euroleague 19. jan 201911:49 > 11:59
Turkish Airlines EuroLeague

Trener Darušafake Selčuk Ernak bio je ljut nakon poraza svog tima od Efesa u 19. kolu Evrolige.

Efes je deklasirao Dačku, na poluvremenu je već imao 20 poena prednosti, a do 13. evoligaškog trijumfa u sezoni ekipa Ergina Atamana stigla je rezultatom 82:68.

Ernak je na konferenciji za medije prokomentarisao lošu igru svoje ekipe, ali je najavioi odlazak Reja Mekoluma.

Sledi nam raskid saradnje sa Rejom Mekolumom. Nama su stvarno potrebni turski igrači u Evroligi, ali i u turskom šampionatu. To što domaći igrači igraju u nacionalnom prvenstvu, a onda nemaju prostora u Evorligi im zaista ne daje mogućnost da napreduju. Mekolum neće više biti deo tima i negovi minuti biće raspoređeni na mlade igrače„, rekao je Ernak.

Efes je upisao 13. trijumf u elitnom takmičenju i trenutno je četvrti na tabeli.

Darušafaka je pretrpela čak 17. trijumf i zakucana je za začelje tabele.