euroleague.net

Košarka

14.03.2019 | 19.58 > 20:11

Real demolirao Himki, Marković 13p, 5as

Aktuelni šampion Evrope madridski Real zabeležio je ubedljivu pobedu u gostima protiv Himkija 100:75 u 26. kolu Evrolige.

Stefan Marković, Himki

Turkish Airlines EuroLeague

Jedino u prvih 10 minuta viđena je prava borba, dostojna Evrolige. Taj period Real je rešio 24:22, a od tada samo je renomirani gost postojao na parketu. Na poluvreme je šampion Evrope otišao sa 13 poena prednosti. Do kraja treće bilo je +20, a iako su poslednjih 10 minuta igrali bez gasa, uspeli su i taj period da dobiju za konačnih 100:75.

Kod pobednika Fabijen Kozer je bio najefikasniji sa 22 poena, Gebrijel Dek je imao 12, a Trej Tompkins 11 pogodaka. Na drugoj strani Aleksej Šved je postigao 21 poen, uz šut iz igre 5/14, Malkolm Tomas 15 uz sedam skokova i četiri asistencije, dok je Stefan Marković zabeležio 13 poena i pet asistencija.

Real je i dalje treći sa skorom 20-6, dok je Himki 13. sa 9-17. U narednom kolu Madriđani u sredu dočekuju Armani, dok Himki istog dana gostuje Darušafaki.