euroleague.net

Košarka

14.03.2019 | 21.02

Žalgiris se i dalje nada, pao i Bajern

Košarkaši Žalgirisa došli su do pobede u 26. kolu Evrolige, pošto su u Kaunasu savladali Bajern 85:79 i na taj način ostali u trci za plasman u četvrtfinale.

Brendon Dejvis, Žalgiris

Turkish Airlines EuroLeague

Domaći tim je odlično odigrao prve tri četvrtine i pred poslednjih 10 minuta ušao sa +16. Maksimalnu prednost imali su Litvanci u četvrtoj četvrtini od 18 poena 77:59. Ali od tada je krenuo pad. Bajern je uspeo da smanji na pet poena razlike u samoj završnici 83:78, ali ipak nije uspeo da napravi nešto više od časnog poraza.

U redovima pobedničke ekipe najefikasniji je bio Marijus Grigonis sa 18 poena, dva više od Brendona Dejvisa. Na drugoj strani Nihad Đedović postigao je 17, Vladimir Lučić 10, uz po dva skoka i asistencije, Nemanja Dangubić sedam uz četiri skoka i dve ukradene lopte, dok je Leon Radošević meč završio sa šest poena.

Žalgiris je 12. sa skorom 11-15 i ima pobedu manje od Bajerna koji je 11. a dve manje od osmoplasirane Baskonije. U narednom kolu u sredu ekipa Šarunasa Jasikevičijusa gostuje jednom od direktnih konkurenata za osam najboljih Makabiju, dok Bajern dan ranije, takođe u direktnoj borbi za četvrtfinale, gostuje Olimpijakosu.