Efes u poslednjih 10 minuta slomio Makabi

Euroleague 14. mar 201921:54 > 21:56
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Makabija poraženi su na svom terenu od Anadolu Efesa u meču 26. kola Evrolige.

Anadolu Efes slavio je na gostovanju Makabiju i do pobede došao rezultatom 79:71. Efes nakon 26 odigranih utakmica na četvrtom mestu na tabeli ima skor 17 – 9. Makabi je trenutno deveti sa skorom 12 – 14. Efesu je ovo 200. pobeda u Evroligi.

Prva četvrtina pripala je Makabiju koji je nakon deset minuta igre imao pet poena prednosti, ali je Efes je do odlaska na poluvreme nadoknadio tri od tih pet poena.

Pred poslednju četvrtinu rezultat je bio izjednačen, a bolji su kada je bilo najpotrebnije bili gosti koji su na kraju odigrali bolje i zabeležilu pobedu najviše zahvaljujući dobro odigranoj odbrani u drugomdelu meča.

Efes je još jednom dobrom partijom do pobede predvodio Vasilije Micić koji je meč završio sa 15 poena, a dodao je i dva skoka i pet asistencija. Sa po 13 poena meč su završili Šejn Larkin, Rodrige Babua i Adrijen Moerman koji je imao i osam skokova a sve poena postigao je u drugom poluvremenu. Dvocifren učinak imao je i Brajan Danston koji je brojao do 12.

U ekipi Makabija najbolji je sa 18 poena bio Tarik Blek, a sa 13 je pratio Džoni O’Brajan.

Efes u sledećem kolu dočekuje CSKA, a Makabi će dočekati Žalgiris.