euroleague.net

Košarka

14.03.2019 | 22.35

Armani umalo izbegao negativan rekord, ali pobedio Oli

U borbi dva tima koja se bore za četvrtfinale Armani je u utakmici obeleženoj preokretima, savladao Olimpijakos 66:57.

Nemanja Nedović

Euroleague

Domaćin je odlično odigrao prvu četvrtinu, dobio je 19:10, ali druga je bila sušta suprotnost. Armani je postigao samo četiri poena i to po koš na svakih pet minuta. Time su izbegli izjednačenje negativnog rekorda po četvrtini za svega dva poena. Srećom, ni Grci nisu bili košgeterski raspoloženi i postigli su svega 13 poena. U nastavku dominacija Armanija. Odlična treća četvrtina, dobijena 26:16, što je bilo dovoljno da se savlada indisponirani protivnik, koji ni u jednoj četvrtini nije uspeo da dobaci do 20 poena.

Kod domaćina najefikasniji bio je Majk Džejms sa 27 poena, a pridodao je još po šest skokova i asistencija. Vladimir Micov je postigao 13, uz po dva skoka i asistencije, dok je Nemanja Nedović zabeležio sedam poena, tri asistencije i dva skoka, dok je Alen Omić zabeležio dva poena. Kod Olimpijakosa Nikola Milutinov ponovo je bio najbolji sa 13 poena i devet skokova, a Najdžel Vilijams-Gos postigao je dva poena manje uz šest asistencija.

Armani je šesti sa skorom 14-12, ima pobedu više od Olimpijakosa. U narednom meču u sredu Armani gostuje madridskom Realu, dok Olimpijakos dan ranije dočekuje Bajern.