Kari isključen, preokret Fenera, Srbi se ispromašivali

Euroleague 15. mar 201920:49 > 20:55
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea posle preokreta u poslednjoj četvrtini pobedili su Barselonu u Istanbulu - 88:82.

Turski šampion je sa učinkom 22-4 lider takmičenja, dok su Katalonci posle serije trijumfa upisali drugi uzastopni neuspeh i sa skorom 15-11 na petoj su poziciji.

Katalonci su i pored ekspresnog isključenja trenera Svetsilava Pešića igrali odlično. Gosti su sjajno počeli durgo poluvreme i serijom 13:0 u 24. minutu došli su do maksimalnih 50:37. Četvoroipominutni post Fenera trojkom je prekinuo Luiđi Datome, ali su gosti uspeli da zadrže solidnih 9 poena viška do kraja tog perioda meča.

Na nešto manje od pet minuta pre kraja gosti su vodili 76:69, ali je finiš u potpunosti prišao igračima trenera Željka Obradovića. Proradio je Kostas Slukas, koji je dva i po minuta pre kraja pogodio trojku za izjednačenje 77:77, a već u sledećem napadu sjajni Grk je doneo prednost svom timu.

Meč u Fenerbahče Areni prelomila je trojka Meliha Mahmutoglua 22 sekunde pre kraja za 84:78.

SLukas je bio najefikasniji sa 22 poena (2/3 za dva, 5/5 slobodna bacanja, 3/4 slobodna bacanja), uz 11 asistencija, Bobi Dikson je postigao 19, a Nikolo Meli 13 poena. Marko Gudurić je meč završio sa 5 poena (1/1 za dva, 1/6 za tri) i po 3 skoka i asistencije za 28 minuta, dok je Nikola Kalinić upisao 4 (1/5 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 4 skoka i 2 asistencije za 28 minuta.

U poraženom timu Jaka Blažič je postigao 15 poena, od čega 12 u prvih osam minuta, Ante Tomić i Kris Singlton su ga pratili sa po 12, dok je Kajl Kurik upisao 11.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.