Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

19.03.2019 | 21.47

Olimpijakos rutinski sa Bajernom, Milutinov odličan

Olimpijakos je bio ubedljiv na svom terenu protiv minhenskog Bajerna u 27. kolu Evrolige. Rezultat u Grčkoj je bio 89:69.

Nikola Milutinov

Turkish Airlines EuroLeague

Olimpijakos je došao do 14. pobede, pa je izbio na sedmu poziciju na tabeli. Bajern nakon 15. poraza ima minimalne šanse za plasman u plej-of.

Odlično je meč počeo domaći tim, pa je posle koša Milutinova poveo sa 6:2. Bio je to samo nagoveštaj onoga kako će meč izgledati u nastavku. Posle novih poena srpskog centra na semaforu je zasijalo i 12:2. Promašivali su gosti više nego što je trebalo, nisu uspevali da se probiju do koša, pa je na kraju prve deonice rezultat bio 20:10. U nastavku je grčki tim dodatno uvećavao svoju prednost, pa je na poluvremenu bilo 50:31.

Mučila se ekipa Dejana Radonjića u napadu. Nije bilo povezanosti u igri gostujućeg tima, koji je olako prepustio inicijativu rivalu u drugom poluvremenu. S druge strane, Olimpijakos je maksimalno koristio svoje šanse.

Najefikasniji na meču bio je Zek Ledej sa 23 poena, dok je Nikola Milutinov još jednom bio odličan, sa 20 poena i 5 skokova.

U poraženom timu, bolji od ostalih bio je Peteri Koponen sa 15 poena, dok je Nihad Đedović dodao 10. Vladimir Lučić je postigao 6 poena, Dangubić 2 a Stefan Jović 1 poen. Leon Radošević je utakmicu završio sa 2 postignuta poena.

U narednom kolu, „crveno beli“ gostuju Gran Kanariji, dok će Bajern ugostiti Barselonu.