Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

19.03.2019 | 22.46

Barselona trojkama srušila Gran Kanariju

Košarkaši Barselona izjednačili su klupski rekord po broju trojki na jednoj utakmici, pošto su u pobedi nad Gran Kanarijom ubacili 19. Ekipa Svetislava Pešića je u meču 27. kola Evrolige slavila sa 93:64.

Svetislav Pešić

Alexander Hassenstein, Getty Images

Posle vrlo ujednačene prve dve četvrtine, Barselona je imala monstruoznu seriju od 23:2 od sredine treće do početka poslednje deonice. Brzo su igrači katalonskog tima došli do vođstva od 70:46, pa su do kraja rutinski došli do pobede.

Košarkaši Barse su postigli 19 trojki od 28 pokušaja (67,9 % efikasnosti), pa gosti nikada nisu ni imali šansu.

Ekipu Svetislava Pešića do pobede je predvodio Kevin Pangos sa 19 poena, uz čak pet trojki. U poraženom timu najraspoloženiji bio je Di Džej Stroberi sa 15 ubačenih poena.

Barselona sada ima skor 16-11 i nalazi se na petom mestu sa pobedom manje od Anadolu Efesa. S druge strane Gran Kanarija je preživela 20. poraz i trenutno je 14.

U narednom kolu Barsa igra protiv Bajerna, a Gran Kanarija protiv Olimpijakosa.