EL: Darušafaka prekinula niz poraza

Euroleague 20. mar 201920:32 > 20:34
fiba.basketball

Košarkaši Darušafake savladali su Himki rezultatom 91:85 u okviru 27. kola Evrolige i tako došli do četvrtog trijumfa ove sezone posle niza od šest poraza.

Dva tima su vodila veliku borbu u Istanbulu, smenjivali su se u vođstvu tokom većeg dela susreta, ali je Darušafaka odigrala bolje kada je bilo najvažnije – u samom finišu.

Obe ekipe su u jednom trenutku imale dvocifrenu prednost, a veća je bila Himkijeva – 12 poena, za jedan poen veća od one koju je domaći tim imao u 23. minutu.

Sam početak utakmice protekao je u znaku Darušafake, ali je usledilo buđenje gostiju, a zatim i serija domaćeg tima 16:0 za prelazak u vođstvo. Istanbulski tim je vodio tokom većeg dela trećeg perioda, ali se Himki nije predavao, pa je tako i uveo utakmicu u neizvesnu završnicu u kojoj se Darušafaka bolje snašla.

Najbolji u trijumfu Darušafake bio je Majkl Erik sa 22 poena i 15 skokova, dok su Toni Daglas i Džeremi Evans dodali po 20 poena. Na drugoj strani, Aleksej Šved je upisao 31 poen, dok je Džordan Miki imao 22. Srpski košarkaš Stefan Marković je za 28,5 minuta imao pet poena, osam asistencija i jedan skok.

Oba tima su još odavno ostala bez šanse za plasman u plej-of, Darušafaka je na poslednjoj poziciji, dok je Himki na 13. mestu sa skorom 9-18.