EL: PAO umalo ispustio +23, preokret Žalgirisa

Euroleague 20. mar 201922:14 > 22:16
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Baskoniju rezultatom 72:20 u neizvesnoj završnici utakmice koja je odigrana u okviru 27. kola Evrolige.

Atinjani su vodili tokom većeg dela susreta i posle prvog poluvremena se činilo da su na sigurnom putu do trijumfa. Panatinaikos je u 19. minutu imao čak 23 poena prednosti, ali su se gosti iz Vitorije probudili u nastavku i postepeno smanjivali razliku.

Baskonija je i povela u 33. minutu, imala je tri poena prednosti, ali je domaći tim uspeo da se trgne, ipak, ne i da se odvoji. Ušlo se u neizvesnu završnicu, u kojoj su Dešon Tomas i Šon Kilpatrik pogodili važne šuteve i tako doneli 14. trijumf svom timu.

Tomas je utakmicu završio sa 16 poena i pet skokova, dok je Kilpatrik dodao 14 poena.

Na drugoj strani, po 13 poena imali su Marselinjo Uertas i Ševon Šilds.

Baskonija i Panatinaikos sada imaju po 14 pobeda i 13 poraza i drže sedmo i deveto mesto na tabeli.

U istom terminu, Žalgiris je posle niza preokreta slavio na gostovanju Makabiju sa 85:83. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa posle boljeg početka utakmice u pojedinim trenucima imali i dvocifreni zaostatak, ali su se serijom 13:0 polovinom trećeg perioda vratili u utakmicu. Od tada je viđena velika borba, tim iz Tel Aviva je imao do sedam poena prednosti, ali su u samom finišu zasijali Tomas Vokap i Arturas Milaknis.

Ekipu iz Kaunasa je predvodio Leo Vesterman sa 16 poena, dok su po 12 dodali Brendon Dejvis i Marijus Grigonis.

Na drugoj strani sa po 18 poena istakli su se Skoti Vilbekin i Tarik Blek.

Za Žalgiris je to bio 12. trijumf, zahvaljujući kojem je ostao u igri za plej-of na 11. mestu, a Makabi ima identičan skor na poziciji iza.