Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

21.03.2019 | 20.05 > 20:10

CSKA slavio u ludom derbiju, 17 poena Kalinića

Košarkaši moskovskog CSKA slavili su u meču 28. kola Evrolige protiv Fenerbahčea rezultatom 70:68.

Dimitris Itudis

Turkish Airlines EuroLeague

Obe ekipe su već obezbedilo mesto u plej-ofu elitnog takmičenja, ali to nije bio razlog da izabranici Dimitrisa Itudisa i Željka Obradovića ne odigraju pravi derbi u Megasport Areni.

Posle uvodnih 10 minuta prednost je imao istanbulski tim, ali su druga i treća deonica bile dovoljne da „Armejci“ preuzmu kontrolu nad utakmicom i povedu.

Ipak, važnom i gotovo nemogućom trojkom Bobija Diksona u poslednjoj četvrtini, ali i teškim šutevima koje je pogodio srpski košarkaš Nikola Kalinić, Fener je uspeo da obezbedi i više nego dramatičnu završnicu.

CSKA je na ulasku u poslednji minut meča imao pola koša prednosti (65:64), a zatim je usledila prava „penal“ završnica. Nikolo Meli je, pogodivši jedno slobodno bacanje izjednačio na 65:65, posle čega je Kori Higins trojkom doveo Moskovljane na 68:65, 25 sekundi pre kraja meča.

Promašajem Bobija Diksona sa linije penala, CSKA je i na 15 sekundi do kraja imao dovoljno veliku prednost (68:66) da meč mirnije privede kraju.

Najbolji u pobedi Moskovljana bio je Vil Klajburn sa 16 poena, dok je Kori Higins u bacio 15.

U redovima Fenerbahčea istakao se Nikola Kalinić sa 17 poena, Bobi Dikson je dodao 15, a Jan Veseli 10 poena.

Moskovski tim je tako stigao do 22. pobede u Evroligi, dok je Fener pretrpeo tek peti poraz.

Pogledajte rezultate i tabelu elitnog takmičenja.

Mečeve Evrolige pratite na kanalima Sport kluba.