Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

22.03.2019 | 22.44 > 22:45

EL: PAO slomio i pretekao Armani

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Armani na gostovanju sa 95:83 u okviru 28. kola Evrolige i jedna pobeda ih praktično deli od mesta u Top8 fazi elitnog takmičenja.

Nik Kalates

Sport Klub Printscreen

Nik Kalates

Dva tima su vodila veliku borbu u Milanu, a Atinjani su do trijumfa došli zahvaljujući znatno boljoj igri u poslednjoj četvrtini. Armani je utakmicu otvorio serijom 5:0, ali je PAO počeo da ga izaziva vrlo brzo, da bi potom usledila rezultatska klackalica i smenjivanje u vođstvu.

Domaći tim se odlično držao do druge polovine trećeg perioda, kada je šampion Grčke napravio seriju 13:0 za četiri minuta. Ispostavilo se da potom Armani nije uspeo da se vrati u utakmicu, pa su gosti stigli do 15. trijumfa ove sezone.

Panatinaikos je predvodio Nik Kalates sa 27 poena, 14 asistencija i osam skokova, Kit Lengford je imao 17 poena, a Dešon Tomas 15.

Na drugoj strani se istakao Mindaugas Kuuminkas sa 17 poena i šest skokova, dok je Majk Džejms upisao 16 poena. Srpski košarkaš Vladimir Micov je za 27 minuta imao 11 poena, pet skokova i tri asistencije.

Panatinaikos je zahvaljujući takvom raspletu pretekao Armani na tabeli i sada ima 15 pobeda i 13 poraza na sedmom mestu. Milanezi su na poziciji iza sa skorom 14-14, koji ima i Olimpijakos.