EL: De Kolo vodio CSKA do brejka u Vitoriji

Euroleague 24. apr 201922:49 > 22:49
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši moskovskog CSKA savladali su Baskoniju rezultatom 84:77 i napravili brejk u četvrtfinalnoj seriji Evrolige za vođstvo 2-1.

‚Armejci‘ su odlično počeli utakmicu Vitoriji, pre svega zahvaljujući odličnom šutu za tri poena, pa su vodili sa čak 13 poena razlike.

U drugom poluvremenu Baskonija je zaigrala bolju odbranu, ekipa je bila borbenija, a osim poena Vensana Poarijea, rasoložen je bio i Johanes Fohtman.

U poslednjoj četvrtini domaćin je čak uspeo i da povede, ali je onda proradio Nando de Kolo koji je u poslednjoj deonici ubacio 14 poena. Problem za Baskoniju je bio takođe što su poslednjih šest minuta postigli samo tri poena iz igre.

Najbolji kod CSKA bio je De Kolo sa 28 poena, na drugoj strani istakao se Poarije sa 19.

Četvrta utakmica na programu je u petak od 20.30, takođe u Vitoriji, gde se igra ‚fajnal for‘ od 17. do 19. maja.