Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

19.05.2019 | 17.13 > 19:14

Realu treće mesto, košmarni F4 za Fenerbahče

Ekipa madridskog Reala treća je najbolja u izdanju Evrolige za sezonu 2018/2019. U meču za treće mesto na Fajnal foru u Vitoriji Madriđani su bili bolji od Fenerbahčea rezultatom 94:75.

Pablo Laso

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real je krenuo znatno bolje i u prvoj četvrtini je imao dvocifrenu prednost zahvaljujući dobroj igri Gustava Ajona, ali se nakon dobre igre Kostasa Slukasa i Nikola Melija Fenerbahče vratio do poluvremena, a u jednom trenutku imao je i prenost.

Ipak, u trećem kvartalu Real je ponovo zaigrao znatno bolje, Ajona su pratili Fernandes, Rejes i ostali igrači Madriđana, pa je prednost prošlogodišnjeg osvajača Evrolge rasla sve do preko 20 poena.

Najefikasniji u redovima Reala bio je upravo Ajon, koji je postigao 23 poena (11/11 iz igre, penali 1 od 4), a imao je i 11 skokova i 3 asistencije za 28 minuta na terenu. Fabijan Kozer imao je 13 poena, Fakundo Kampaco 12, baš kao i Trej Tompkins.

U Feneru je najbolji bio Kostas Slukas sa 17 poena, Melih Mahmutolu imao je 14, a Marko Gudurić postigao je 11 za 29 minuta na terenu uz šut iz igre 3/7, a imao je i 1 skok, 2 asistencije i 3 ukradene lopte. Nikola Kalinić imao je 8 poena (3/7 iz igre), 3 skoka i 1 asistencija.

U 27. minutu, u trenutku kada je Real imao 23 poena prednosti, Erik Grin je doživeo težu povredu i morao je da bude iznet sa terena na krevetu na točkiće.

Finale je na programu od 20 časova i 30 minuta, a u velikom spektaklu za titulu će se boriti Anadolu Efes i CSKA.

Tok meča mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 3, kao i na sajtu Sport kluba na OVOM LINKU.

Fener je meč započeo u petorci: Grin, Kalinić, Gudurić, Guler i Duveriolu, dok je Real susret krenuo u postavi: Fernandes, Kampaco, Rejes, Kerol i Ajon.

Na startu meča Real je daleko bolji, a Gustavo Ajon dominira - postigao je 8 poena u prvih 5 minuta bez promašaja iz igre. Nakon trojke Džejsija Kerola Real je poveo sa 19:8.

Posle slobodnih bacanja koja su ubacili Slukas i Gurudić otišlo se na odmor pri rezultatu 24:14 za španski tim.

U drugoj deonici na starttu je Slukas ponovo poentirao, što je bilo dovoljno za tek -4 Fenera, uprkos tome što je delovalo da će utakmicom dominirati Real.

Poenima Nikola Melija Fener je došao do prednosti, ali su ubrzo koševe postigli Kozer i Rejes i vratili vođstvo Realu.

Do kraja druge četvrtine Melijevim poenima Fener je stigao do prednosti. Nakon 20 minuta košarke u Vitoriji najefikasniji u turskom timu bili su Slukas sa 9, Gudurić i Meli sa po 7 poena.

U Realu istakli su se Ajon sa 9, Rejes i Fenrandes sa po 6 poena.

Sredinom treće i početkom četvrte četvrtine košarkaši Reala počeli su da prave nedostižnu prednost - najviše se istakao meksički centar Gustavo Ajon, koji je dominirao u oba reketa.