Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

12.10.2019 | 08.33

Jasikevičijus: Kao da su igrali muškarci protiv dečaka

Trener Žalgirisa Šarunas Jasikevičijus bio je nezadovoljan onim što je njegov tim pokazao na gostovanju Milanu u drugom kolu Evrolige.

Šarunas Jasikevičijus

Turkish Airlines EuroLeague

Žalgiris je doživeo drugi uzastopni poraz u Evroligi ove sezone pošto je izgubio od Armanija. Najtrofejniji litvanski tim plati je ceh loše odigranoj prvoj četvrtini, koju je završio sa zaostatkom 23:7.

"Utakmicu smo počeli neopravdano loše. Toga sam se i plašio, s obzirom na to da samo promenili veliki broj igrača. Mladi momci ne razumeju još kako je kada igrate u gostima u Evroligi", ocenio je Jasikevičijus.

"Prva četvrtina nas je koštala boljeg rezultata. Domaći tim je bio fizički jači, dominirao je. Izgledalo je kao da muškarci igraju protiv dečaka. Kada smo počeli da se nadmećemo sa njima, onda je sve izgledalo bolje".

U narednom kolu elitnog evropskog takmičenja Žalgiris će igrati protiv Real Madrida.