Košarka

19.10.2019 | 08.19 > 08:21

Micić: Pokazali smo da umemo da igramo i odbranu

Anadolu Efes SK

Plejmejker Anadolu Efesa Vasilije Micić kaže da svi znaju da tim iz Istanbula može da blista u napadu, ali ni da odbrambeno nisu za potcenjivanje.

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Aktuelni vicešampion Evrope savladao je Valensiju u gostima 83:78 u trećem kolu Evrolige.

“U drugom poluvremenu smo izašli na teren sa pobedničkim stavom, za nas je to bilo najvažnije kako bismo došli do trijumfa. Veoma smo talentovan napadački tim, to je naš potencijal tokom cele godine, ali sada smo u drugom poluvremenu pokazali i dobru odbranu, moramo tako da nastavimo“, kaže Micić, koji je meč završio sa 15 poena (5-12 iz igre za 29 min), 4 skoka i 12 asistencija.

Vanja Marinković, bek Valensije, zabeležio je 2 poena (1-4 iz igre za 17 min) i po 2 asistencije i ukradene lopte.

“Težak poraz, naš treći u nizu u Evroligi. Odigrali smo dobro poluvremena, ali je pet minuta drugog bilo dovoljno Efesu da okrene meč u svoju korist. Borili smo se ceo meč i ovo je ipak korak napred, stvari idu u pravom smeru“, rekao je Marinković.

Valensija je jedini tim bez trijumfa za sada u Evroligi i u sledećem kolu gostuje Makabiju u Tel Avivu, dok Efes (2-1) dočekuje Real Madrid.