Real prošao kao bos po trnju u Istanbulu

Euroleague 24. okt 201921:03 > 21:09
Turkish Airlines EuroLeague

U derbiju četvrtog kola Evrolige Anadolu Efes ubedljivo je savladao madridski Real 76:60.

Turski tim je dominirao gotovo čitavim tokom meča, izuzev finiša druge četvrtine, kada je Real došao do jedinog vođstva i prednošću 31:29 otišao na odmor. Ipak, domaćin je u drugom poluvremenu znatno poboljšao igru, kako u odbrani, tako i u napadu i došao na kraju do ubedljivog trijumfa. Nemoć Reala posebno se ogledala u napadu, pošto je postigao u drugom poluvremenu samo 29 poena i jedva dobacio do 60, što se ne pamti kada je poslednji put imao takvo šutersko veče. Sa druge strane, Anadolu Efes je postigao u tom intervalu čak 47 poena i došao do trećeg vezanog trijumfa.

Kod pobednika briljirali su Krunoslav Simon i Brajant Danston sa po 17 poena, a hrvatski internacionalac imao je i devet skokova, jedan više od Danstona. Kris Singlton meč je završio sa 13 poena, a Vasilije Micić 12 uz četiri asistencije. Kod Reala najrspoloženiji bio je Serhio Ljulj sa 14 poena.

U sledećem kolu Anadolu Efes dočekuje Crvenu zvezdu u utorak, dok Real gostuje Bajernu dan kasnije.