Šampion Evrope ne staje, brine povreda Klajburna

Euroleague 25. okt 201921:52 > 21:55
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA ostvarili su i četvrti trijumf u Evroligi, pošto su u četvrtom kolu savladali berlinsku Albu rezultatom 82:66.

Aktuelni šampioni Evrope su vodili tokom svih 40 minuta, a najveću prednost napravili su u trećoj četvrtini, kada je tim Aita Garsije Renesesa postigao samo osam poena.

Utakmicu je obeležila i povreda Vila Klajburna četiri minuta do kraja prvog poluvremena, a već tokom meča oglasio se moskovski klub, koji je saopštio da nije tačno poznato o čemu se radi, ali da je u pitanju teža povreda kolena.

Moskovljane je vodio Majk Džejms sa 22 poena, pet asistencija i tri skoka.

Darun Hilijard je dodao 21, a dvocifren je bio i Džoel Bolomboj sa 12 poena.

U redovima Albe istakli su se Tim Šnajder, Nils Gifej i Luk Sikma sa po 11 poena. U sastavu ekipe nije bilo srpskog plejmejkera Stefana Pena koji se i dalje oporavlja od povrede.

CSKA sada ima skor 4-0, dok je Alba upisala treći poraz.