Asvel u dramatičnoj završnici srušio Baskoniju

Euroleague 29. okt 201922:49 > 22:51
fiba.basketball

Košarkaši Asvela pobedili su Baskoniju sa 66:63 u petom kolu Evrolige i sada imaju skor 3-2, dok je tim iz Vitorije na dva trijumfa i tri poraza.

U vrlo tvrdoj utakmici najviše zahvaljujući Bakou i Diou domaći su vodili sa 62:56 na četiri i po minuta do kraja. Šengelija i Henri vratili su goste u igru, a na minut i po do kraja Šengelija je promašio trojku za vođstvo.

Na drugoj strani je Džekiri pogodio jedan penal za 66:63, a u poslednja dva napada Baskonije Dio je odigrao dobru odbranu na Vildosi, koji je promašio dve trojke.

Najefikasniji u timu Zvezdana Mitrovića bio je Tonje Džekiri sa 16 poena (5-10 iz igre), uz 11 skokova i 2 asistencije, Ismael Bako ubacio je 11 poena, a Antoan Dio 10 poena, uz 3 asistencije.

Za Baskoniju je Tornike Šengelija postigao 17 poena (6-10 iz igre, 7sk, 2ast), a Jusufa Fol imao je 11 poena i 7 skokova.

U šestoj rundi Asvel ide na gostovanje u Valensiju, dok Baskonija dočekuje Bajern.