Mitrović: Sinergija igrača i navijača Asvela prave čuda

Euroleague 30. okt 20199:33 > 9:35
fiba.basketball

Asvel iz Vilerbana, šampion Francuske, stigao je do treće pobede u Evroligi. Posle Olimpijakosa i Panatinaikosa, na pleća je oborena i Baskonija.

Izabranici Velimira Perasovića, igrači Baskonije, kontrolisali su dešavanja na parketu većim delom utakmice. Vodili su gosti sa 23:16, 39:32, ali je sredinom, mladi Metju Strazel sa tri trojke uspeo da vrati Asvel u igru, da probudi navijače. Usledila je slobodno se može reći frenetična podrška, fenomenalna odbrana Francuza i pobeda u neizvesnoj završnici.

Osećaj je neverovatan. Čestitam mojim igračima na odličnoj partiji, a zahvaljujem se navijačima na neverovatnoj podršci, na vetru u leđa koji nas je nosio do treće pobede u elitnom takmičenju. Sinergija između igrača i navijača pravi čuda. Odbrana je bila na vrhunskom nivou. Defanzivne zadatke smo odradili besprekorno i odbranom smo uspeli da nadomestimo sve propuste kojih je bilo u napadu. Pored pobede, raduje me i partija mladog Metjua Strazela. Naporno je radio na treninzima, poseduje veliki potencijal, čekao je priliku, dobio je i maksimalno je iskoristio. Sada je na njemu da nastavi sa još jačim radom. Nemamo vremena za slavlje, obaveze se smenjuju kao na filmskoj traci. Očekuje nas šampionat Francuske, pa gostovanje Velensiji. Trener sam koji voli da pruži priliku mladom igraču kada je zasluži, a iskreno me raduje kada ukazano poverenje opravda i na parketu“, naglasio je Zvezdan Mitrović posle pobede nad Baskonijom.

Velimir Perasović trener Baskonije, bio je neraspoložen posle meča, čestitao je Asvelu na pobedi i naglasio da je prevagu na tasu šampiona Francuske donela sjajna odbrana i odlična rola Metjua Strazela.

Asvel je zaslužio pobedu. Odigrali su izuzetno agresivno i disciplinovano od prvog do poslednjeg minuta. Nisu odustajali ni u situacijama kada smo mi imali prednost, kada smo kontrolisali dešavanja na parketu. Odradili smo dobar skauting uoči meča, ali iskreno, iznenadio nas je Metju Strazel koji je pogodio nekoliko jako bitnih šuteva, a u pretodnim mečevima nije imao značajnu ulogu u timu Asvela. Pitanje pobednika je rešeno u poslednjih deset minuta, imali smo šansu da dobijemo meč, ali je Asvel imao više energije, snage, sreće i koncentracije“, naglasio je Velimir Perasović.

Asvel u šampionatu Francuske ne zna za poraz. Izabranici Zvezdana Mitrovića su ostvarili sedam pobeda, a u narednom kolu na svom parketu igraju protiv Šalona. Biće to nova prilika da mladi Metju Strazel koji je igrao za ekipu Asvela do 18 godina, dobije još veću, priliku, još veću minutažu, a da Asvel sačuvao oreol nepobedivosti.