Pool, Getty Images Sport

Košarka

07.11.2019 | 18.06 > 20:50

Real trojkama ugasio Zvezdu!

Košarkaši Real Madrida pobedili su Crvenu zvezdu u Štark Areni u sedmom kolu Evrolige rezultatom 75:60 i srpskom šampionu naneli peti poraz u elitnom takmičenju.

Lorenzo Braun, KK Crvena zvezda, Real Madrid

Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Kraljevski klub je u poslednjoj deonici, koju je dobio 26:8, postigao sedam trojki i najviše zahvaljujući sjajnom šutu ostvario drugi uzastopni trijumf u Beogradu. Sa druge strane, crveno-beli su u odlučujućih deset minuta samo jednom postigli koš iz igre i to zahvaljujući zakucavanju Lorenza Brauna.

Ekipa iz prestonice Španije mnogo je bolje otvorila, ali i finiširala duel u dobro popunjenoj Štark Areni, a najbolje minute Zvezda je imala u trećem periodu, kada su trojkom Mohameda Fajea u finišu prvi put posle prve četvrtine poveli 52:49.

Obe ekipe su imale mnogo uspona i padova, a oslabljenu bekovsku liniji crveno-belih (Dejan Davidovac i Filip Čović) šut nije služio u najvažnijim trenucima za razliku od Rudija Fernandeza, koji je dalekometnim šutevima uništavao samopouzdanje domaće ekipe.

Madriđani su pogodili deset trojki iz 31 pokušaja, a najefikasniji su bili Serhio Ljulj sa 16 poena, uz 5 asistencija, Fernandez sa 12 i Valter Tavares sa 11 poena, a imao je i 5 blokada.

Kod crveno-belih dvocifreni su bili Bili Beron, koji je blistao na startu drugog poluvremena, sa 17 poena, uz po 4 skoka i asistencije, Faje je dodao 7, Džejms Gist i Boriša Simanić po 6...

Zvezda sledećeg petka dočekuje Asvel, dok Real očekuje El Klasiko u Madridu sa Barselonom.

Meč iz Štark Arene uživo pratite i na sajtu Sport Kluba.

PogledajteREZULTATE i TABELU.

Tok meča:

Zvezda je meč počela u sastavu Lorenzo Braun, Beron, Lazić, Simanić i Gist. U dvorani je 16.457 gledalaca.

Oba tima su meč počela sa pozicionim napadima, a velika prednost Madriđana mogao bi da bude Valter Tavares, ubedljivo najviši igrač u oba tima. Prvi koš za domaće postigao je Gist, a posle četiri minuta postignuto je samo 6 poena - 2:4.

Serhio Ljulj dalekometnom trojkom prekida post oba tima - 2:7 u 5. minutu. Zvezda ima problema u napadu...

Lazić je u 6. minutu zadobio nehotičan udarac od Tavaresa u nos i morao je van igre. Na terenu je Perperoglu.

Crveno-beli serijom 7:0 u 8. minutu prvi put dolazi do prednosti - 9:7. Sve poene postigli su Gist (6) i Braun (3).

Real posle prve četvrtine vodi 12:9. Ljulj i Tavares su postigli po 4 poena, a centar Madriđana je upisao i dve blokade. Sve poene za Beograđane postigli su Gist i Braun.

Madriđani mnogo bolje počinju drugu četvrtinu (6:2) i kod rezultata 18:11 trener domaćih Andrija Gavrilović traži tajm-aut. Nije pomogao ni minut odbrane, Miki zakucava, potom pogađa i supertalentovani Garuba za 22:12 u 15. minutu.

Faje u 6. minutu postiže prvi kod za Zvezdu iz igre u drugoj četvrtini, a potom trojku pogađa Beron. Pablo Laso je kod vođstva svog tima 22:17 zatražio tajm-aut.

Kuzmić smanjuje na 22:19, a nalet crveno-belih trojkom je prekinuo Laprovitola. Rudi Fernandez u 19. minutu pogađa neverovatnu trojku preko ruke za 31:22 za Madriđane. Zvezda odgovara serijom 5:0, uz trojku Berona, za 31:27 za goste na 6 sekundi pre odlaska na odmor.

Posle tajm-auta, Ljulj je poveo napad svog tima i u njegovom stilu u poslednjej sekundi pogodio za 33:26 na poluvremenu.

Tavares i Ljulju su najefikasniji u španskom timu sa po 6 poena, a Miki i Laprovitola su postigli po 5. Kod crveno-belih po 6 poena su upisali Braun, Beron i Gist.

Beron je sjajno počeo drugo poluvreme i postigao je prvih 7 poena za svoj tim, ali i Real odgovara istom merom - gosti vode 41:34 u 23. minutu. Usledila je trojka Dobrića - 37:41.

Štark Arena

Real se ponovo 'odlepio' serijom 4:0, ali je Zvezda imala spreman odgovor i trojkom Boriše Simanića odbila je nalet gostiju (45:40). Usledili su promašaji u šutu za tri poena na obe strane...

Simanić u 26. minutu postiže još jednu trojku, ovoga puta iz ugla - 43:45.

Zvezda je serijom 8:0 izjednačila na 45:45, a trojkom Fajea na 24 sekundi pre kraja trećeg perioda prvi put od prve četvrtine je povela - 52:49. Sa tim rezultatom ušlo se u poslednju deonicu. Zvezda je treći period dobila sa 25:16.

Prvi koš u odlučujućoj četvrtini postigao je Fernandez i to trojku za 52:52. Real je novom trojom Kozera i to posle tri skoka u napadu poveo u 33. minutu - 55:52.

Zvezda je bez koša više od tri minuta...

Ljulj postiže i treću trojku za kraljevski klub u poslednjoj četvrtini za 58:52. Crveno-beli traže tajm-aut, ali ni posle pet minuta domaći još nisu postigli koš.

Trojku pogađa i Fernandez - 12:0 za Real u poslednoj deonici za 61:52 u 36. minutu.

Beron sa penala na 4:41 minuta pre kraja postiže prve poene za svoj tim u ovoj četvrtini. Braun sjajnim zakucavanjem podiže publiku na noge (56:61), ali da li ima vremena za povratak i preokret?

Ljulj polaže loptu u koš, a potom raspoloženi Fernandez pogađa i četvrtu trojku za najvećih 68:58 na dva i po minuta pre kraja.

Kozer trojkom na 73 sekunde pre kraja verovatno stavlja tačku na duel u Beogradu, Madriđani imaju maksimalnih +12 (72:60).

Meč je završen pobedom Reala 75:60.