Micićeva partija sezone u Pireju, dabl-dabl Milutinova

Euroleague 7. nov 201921:47 > 21:49
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa ubedljivo su pobedili Olimpijakos u dvorani Mira i prijateljstva u Prieju rezultatom 86:67, uz odličnu partiju Vasilija Micića.

Srpski reprezentativac je posle nedavnih kritika trenera Ergina Atamana odigrao gotovo bez greške i sa 27 poena (6/9 za dva, 5/6 za tri), 2 skoka, 5 asistencija, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 35 minuta.

Povezano

Gosti iz Istanbula su meč prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili neverovatnim rezultatom 32:11, a Micić je već do poluvremena imao 19 postignutih poena.

Crveno-beli su u finišu treće i početkom poslednje četvrtine minus uspeli da svedu na jednocifreni (61:67), ali je Efes u završnici bio mnogo bolji.

Pored Micića, koji je sa 27 poena ostvario rekord sezone, blistao je Šejn Larkin sa 24 poena (4/5 za dva, 3/3 za tri), a Rodrig Bobua i Brajant Danston su postigli po 10.

U domaćoj ekipi Brendon Pol je zabeležio 15, Printezis 14, a Nikola Milutinov 10 (5/5 za dva), uz 13 skokova, po jednu asistenciju i ukradenu lopti u 5 izgubljenih lopti za 31 minut. Vasilis Spanulis je meč završio sa 4 poena.

Efes je četvrti sa učinkom 5-2, dok je Olimpijakos zabeležio već peti poraz.

Makabi je u Tel Avivu ubedljivom pobedom protiv Albe 104:78 ostvario peti uzastopni trijumf.

Ponos Izraela je u poluvremenu postigao 52 poena i na odmor je otišao sa 15 poena prednosti, a meč je definitivno rešen u trećem periodu koji je završen rezultatom 83:55.

Džon Dibartolomeo je bio najefikasniji sa 19 poena, Skoti Vilbekin ga je pratio sa 16, Tarik Blek je dodao 13, dok je Deni Avdija upisao 4 poena. U šestom porazu ekipe iz Berlina Pejton Siva i Tajler Kavano su postigli po 14 poena.