Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

07.11.2019 | 22.46

Beron: Nismo ‘nagazili‘ i kazna je stigla

Bek Crvene zvezde Bili Beron istakao je posle poraza od Real 75:60 u sedmom kolu Evrolige da su Madriđani naplatili sve greške crveno-belih.

Billy Baron

Euroleague Basketball via Getty Images

Voleo bih da smo ih nadigrali u trećoj četvrtini i da smo napravili malo veću razliku. Dobar su tim i na kraju su pogodile bitne šuteve. Jedan su od najboljih timova u Evropi. Ali, ekipe kakvi su ona reaguju jako jako i to su i uradili u poslednjoj četvrtini. Mi nismo uspeli da se oporavimo i to je odlučilo utakmicu na kraju. Izvršili su veliki pritisak, a mi smo promašili neke otvorene šuteve. Trebalo je da držimo nogu na gasu u onoj trećoj četvrtini. Ali, oni imaju sjajnog trenera, Pabla Lasa. On je znao šta mu je činiti. Nama ostaje da pogledamo snimak i vidimo gde smo sve grešili“, istakao je Beron i dodao:

Bilo je potrebno da pogodimo još neke šuteve. Mislim da smo imali šansu. Ne znam koji je rezultat bio na kraju treće četvrtine, ali znam da smo bili u dobrom naletu. Trebalo je da budem agresivniji. Kada ne igrate dovoljno konkretno protiv ovako dobrog tima, nateraće vas da skupo platite. To se nama desilo“.

Zvezdu nastavku takmičenja očekuju mečevi sa Igokeom, Lionom, Partizanom, Albom...

Takmičenje nikada ne prestaje i to je lepota ove igre. Imali smo težak niz od sedam mečeva na početku, zato nam je svaki sledeći najteža. Moramo da izvučemo pouku posle tog prvog meseca i da ono što smo naučili primenimo na sledeću utakmicu, a to je protiv Igokee. Jesmo izgubili, ali protivnik je bio zaista dobar. Frustrira nas što smo poraženi, pogotovo što imamo osećaj da smo imali utakmicu u rukama. Ništa nije izgubljeno, još je rana faza sezone i imamo dovoljno vremena da se vratimo“.

Upitan da li ekipa još gradi svoj identitet, 28-godišnjak je rekao:

Dobar smo tim, imamo identitet. Protivnike držimo na malom broju poena. Oni su postigli 75 poena, mada ne znam koji im je prosek ove sezone, a pritom su bili u ozbiljnoj seriji u poslednjoj četvrtini. U prvom poluvremenu su pogodili samo 33 poena, na kraju prve četvrtine 12, što je dobro. Mi smo defanzivan tim, neke utakmice će biti ovakve, ružne. Tako ćemo dobijati ponekad“, zaključio je Beron.