Patrick Smith/Getty Images

Košarka

08.11.2019 | 20.52 > 20:55

Fenerbahče za predah od krize, Kalinić bez promašaja

Košarkaški istanbulskog Fenerbahče bili su bolji na domaćem terenu od minhenskog Bajerna sa 90:82 u okviru sedmog kola Evrolige, a odlične partije pružili su srpski reprezentativci Nikola Kalinić i Vladimir Lučić.

Nikola Kalinić

Rodolfo Molina/EB via Getty Images

U Istanbulu je viđen interesantan meč, u kojem je pobednik odlučen tek u poslednjoj deonici. Fener je nakon prve četvrtine imao tri poena prednosti, dok je na poluvremenu bilo 40:39 za ekipu Željka Obradovića.

Nisu se predavali igrači Dejana Radonjića ni u nastavku, pa je uoči poslednje četvrtine Bajern vodio 62:61. Ključna je bila poslednja četvrtina, koja je počela trojkom Kostasa Slukasa. Na pet minuta pre kraja, Fener je otišao na +8, što gosti do kraja nisu uspeli da nadoknade. Na kraju, Fener je uspeo da dođe do drugog trijumfa u Evroligi, rezultatom 90:82.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Derik Vilijams sa 19 poena. Melih Mahmutoglu imao je 14, Kostas Slukas 13, a Nando de Kolo 12. U pobedničkoj ekipi odličan je bio srpski reprezentativac Nikola Kalinić, koji je postigao 10 poena (1/1 za 2, 2/2 za tri, 2/2 penali), 2 skoka, 5 asistencija i 2 izgubljene lopte za 30 minuta. Tarik Biberović nije ulazio u igru, a u sastavu tima nije bilo Vladimira Štimca.

Kod gostiju najviše se istakao Greg Monro sa 19 poena, a pratio ga je još jedan krilni igrač srpske reprezentacije – Vladimir Lučić imao je 14 poena (5/6 iz igre, 3/3 penali), 7 skokova i 2 asistencije za 24 minuta.

Bajern sada ima skor 3-4, dok je Fenerbahče u sedmom kolu ostvario drugi trijumf u ovoj sezoni.

U narednom kolu Fenerbahče će u derbiju gostovati CSKA u Moskvi, dok će Bajern biti gost Valensiji.

Srpski košarkaš Vladimir Micov u duelu sedmog kola Evrolige protiv Baskonije ušao je u istoriju Olimpije iz Milana.