Patrick Smith/Getty Images

Košarka

08.11.2019 | 21.06 > 21:09

Higins i Mirotić blistali, Barsa do 6:1

Barselona je u drugom meču programa u petak na gostovanju u Kaunasu došla do šeste pobede u sezoni, nadigravši Žalgiris sa 93:86 u sedmom kolu Evrolige.

Nikola Mirotić

Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Katalonci su na poluvremenu imali sedam poena prednosti, koje su u nastavku sačuvali bez većih problema. Sjajnu partiju u timu Svetislava Pešića pružio je Kori Higins sa 27 poena, a blistao je i bivši košarkaš Reala, Čikaga, Nju Orleansa i Milvokija Nikola Mirotić, koji je postigao 24 poena (6/14 iz igre, 12/12 penali) i imao 6 skokova.

U redovima Žalgirisa bolji od ostalih bio je Zek Ledej sa 16 poena, Tomas Vokap i Marijus Grigonis imali su po 14, a bivši centar Partizana i australijski reprezentativac Džok Lendejl imao je 10 poena.

Barselona je na čelu tabelde sa skorom 6:1, a Žalgiris ima 3:4. U narednom kolu španska ekipa gostuje Realu u velikom derbiju, a Litvanci će u narednoj rundi biti gosti Olimpijakosa u Pireju.

U prvom meču evroligaškog programa u petak, Fenerbahče je zaustavio seriju loših rezultata pobedom nad minhenskim Bajernom.