Rendolf srušio Barsu, odlični Mirotić i Tomić

Euroleague 14. nov 201923:21 > 23:24
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida slavili su u "El Klasiku" u okviru osmog kola Evrolige protiv Barselone rezultatom 86:76.

Madriđani su mnogo bolje otvorili meč i u prvom poluvremenu imali čak 21 poen prednost.

Ipak, ekipa Svetislava Pešića je uspela do poluvremena da preokrene i stigne do vođstva, posle sjajne igre u drugoj četvrtini.

U drugom poluvremenu je Real uspeo da se konsoliduje i ponovo preuzme kontrolu nad utakmicom.

Entoni Rendolf je vodio tim Pabla Lasa sa 16 poena, po 13 su dodali Gabrijel Dek i Fakundo Kampaco, a dvocifren je bio i Džordan Miki sa 12 poena.

U redovima Barselone istakao se Nikola Mirotić sa 19 poena, 13 je ubacio Ante Tomić, a 12 Kajl Kjurik.

Madriđani imaju pet pobeda i tri poraza i trenutno su na sedmom mestu na tabeli.

Katalonci su na drugom mestu sa učinkom 6-2.

Makabi je deklasirao Baskoniju 113:83 i tako stigao do šeste pobede i vrha tabele elitnog takmičenja.

Mečeve Evrolige pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.